Program for lørdag den 15. juni 2019

 
 

LØRDAG:

Kl. 10.00-12.45: Workshoppen “Skraldemonstre”, Eventteltet

Kl. 10.00-14.00: Workshoppen “Klodsmonstre”, Eventteltet

Kl. 10.00-16.00: Workshoppen “Lav blomster af gamle bøger”, Eventteltet

Kl. 10.00-14.10: Pop-up koncerter, De små pavilloner

Kl. 10.00-16.00: Workshoppen “Oinki Boinki billeder”, Eventteltet

Kl. 10.00-16.00: BMX - show og workshop, Bytorvet

Kl. 10.00-16.00: Workshoppen “Badge et bæredygtigt budskab”, Eventteltet

Kl. 10.00-16.00: Workshoppen “En hverdag med mindre madspild”, Udendørs

Kl. 10.00-11.15: Boksning - show og workshop, Bokseringen udenfor Eventteltet

Kl. 10.00-16.00: Workshoppen “Udsmykning af skamler i ler”, Eventteltet

Kl. 10.00-16.00: Skateboard - show og workshop, Bytorvet

Kl. 10.00-16.00: Workshoppen “Pileflet”, Udendørs

Kl. 10.00-16.00: Workshoppen “Lav din egen billedbog”, Eventteltet

Kl. 10.00-16.00: Workshoppen “Lys op med ord”, Eventteltet

Kl. 10.00-10.30: Dansefitness, Bytorvet

Kl. 10.00-16.00: Ansigtsmaling, Udendørs

Kl. 10.00-16.00: Besøg Monsterhulen, Udendørs

Kl. 10.00-16.00: Workshoppen “Lav en monster pap-collage”, Eventteltet

Kl. 10.30-10.45: Opvisning på BMX v/All Acces, Bytorvet

Kl. 10.40-11.00: Koncert med Spirelinje-band, Den overdækkede pavillon

Kl. 11.00: Åbningstale v/formand for udvalget for Fritid & Fællesskab, Liselotte Hillestrøm, Den overdækkede pavillon

Kl. 11.00-13.00: Panna, jonglering og fodboldtricks, Panna-buret

Kl. 11.15-11.30: Oplæg omkring skateboarding v/Kim Batiste, Bytorvet

Kl. 11.15-11.45: Show i Break Dance v/La Familia, Bokseringen udenfor Eventteltet

Kl. 11.15-14.45: Break Dance - breakbattle, show og workshop, Bokseringen udenfor Eventteltet

Kl. 11.20-11.50: Prøv et instrument, Den overdækkede pavillon og de små pavilloner

Kl. 11.50-12.20: Yoga - workshop, Plænen ved siden af den overdækkede pavillon

Kl. 11.50-12.20: Guitar-orkester, Den overdækkede pavillon

Kl. 12.20-13.00: Latindans - show og workshop, Den overdækkede pavillon

Kl. 13.00-13.25: Dramaskolen - forestilling og workshop, Den overdækkede pavillon

Kl. 13.25-13.45: Koncert med Talentlinje-band, Den overdækkede pavillon

Kl. 13.15-13.30: Oplæg omkring skateboarding v/Kim Batiste, Bytorvet

Kl. 13.45-14.10: Forestillingen”Skraldemonstrene går amok”, Den overdækkede pavillon

Kl. 13.30-13.45: Opvisning på BMX v/All Acces, Bytorvet

Kl. 14.10-14.40: Prøv et instrument, De små pavilloner

Kl. 14.40-15.10: Stomp workshop, Den overdækkede pavillon

Kl. 14.45-16.00: Boksning - show og workshop, Bokseringen udenfor Eventteltet

Kl. 15.15-16.00: Koncert med “Hvem er Alf?”, Den overdækkede pavillon

Kl. 15.15-15.30: Oplæg omkring skateboarding v/Kim Batiste, Bytorvet

Kl. 15.30-15.45: Opvisning på BMX v/All Acces, Bytorvet

Kl. 16.00: Tak for denne gang v/borgmester Kasper Glyngø, Den overdækkede pavillon